חיפוש

חושבים לפתוח עסק ? כדאי שתקראו את זה:

אחד הדברים שאנחנו הכי טובים בהם הוא לחפש קיצורי דרך. הכי קל זה לעבור על האינסטגרם ולראות את החיים המושלמים של כולם. לחשוב שלפתוח עסק זה פשוט, שעבודה בבתי קפה זה החיים הטובים, שלהיות בוס לעצמך זה כל מה שאפשר לחלום עליו.

נכון, יש בזה כיף, ואם אתם בנויים לזה זה יכול להיות הדבר הכי טוב שתבחרו בו.

אבל אני פה כדי להראות לכם את הצדדים הקצת פחות יפים של הדבר הזה, לא כדי לבאס אתכם, אלא כדי שתדעו למה אתם נכנסים. החלטה של לפתוח עסק, צריכה לשנות את החיים שלכם, ואם אתם רוצים שהוא גם יצליח, היא תשנה מקצה לקצה. אתם צריכים לעבוד מאד מאד קשה כדי שזה יצליח.

אז כמה דברים שכדאי לשים עליהם דגש לפני שאתם מתאבדים על זה :1. לנקודה שבגללה כמעט כולם פותחים עסק, וחושבים שהיא באה הכי בקלות – כסף.

עסק חדש דורש כסף. הרבה כסף. לא משנה מה אתם רוצים לעשות. תחשבו שוב. הוא דורש מכם לקחת את כל החסכונות שלכם ולהקדיש אותם במה שאתם רוצים לעשות. אתם בטח שואלים את עצמכם מה כבר דורש כל כך הרבה כסף ? קונים מוצר ומוכרים. אז בכמה מילים הנה מה שתצטרכו להוציא עליו – שיווק, שיווק ממומן, שיתופי פעולה, שכר דירה , עובדים, חשמל, מים, ארנונה, סאמפלים, ביטוח לאומי, וכו.

עשיתם חישוב של כמה תוציאו ? תכפילו את זה בשלוש. לפחות.


2. וואן מאן שואו - לנהל עסק זה בדידות. כמה שיגידו לכם אחרת. אף אחד לא מבין מה אתם עושים ועל מה אתם עובדים כל כך קשה. ותכלס, אתם לא רוצים לשתף אף אחד בקשיים ובנפילות. כל טעות היא שלכם, וכל הצלחה היא שלכם. זה רק אתם. לא משנה כמה עובדים יש. זה הולך איתכם הבייתה, וקם איתכם בבוקר. מוקדם מוקדם בבוקר, כדי שתספיקו כל מה שאתם רוצים להספיק. אתם האיש שיווק, מכירות, מנכ"ל, יזם, מקבל ההחלטות וכו.

הלב שלכם צריך להיות 100 אחוז שם ולהאמין שמה שאתם עושים הוא הדבר הנכון.

מפה אני מגיעה לדבר הבא שלי .


3. חופשים. אין. לא משנה לאיזה מקום בעולם תטוסו, זה איתכם, איפה שלא תהיו. מיילים, וואצפים. תתרגלו לשגרת עבודה של כל הזמן. זה התינוק שלכם, ולא משנה כמה לפעמים יש לכם כאב ראש ממנו, אי אפשר להשאיר אותו דקה לבד.


4. עסק ידרוש מכם לעשות סדר עדיפויות חדש – לפעמים זה הכי קשה בעולם לוותר על יציאות ונסיעות, אבל אם העסק שלכם צריך אתכם, ואם הכסף הזה מיועד לדברים אחרים, אז אתם תצטרכו לוותר על ההנאות שלכם בשביל להגדיל ולקדם את החלום שלכם (בסוגריים אגיד, שאם תעבדו מספיק חכם זה ישתלם מאד אח"כ).


5. התמדה. סבלנות.

כל מה שאתם רואים שעובד, יש מאחוריו ימים שלמים של עבודה מאחורי הקלעים. אתם צריכים להיות עם סבלנות מטורפת והתמדה לקום כל בוקר ולהאמין במה שאתם עושים, גם אם אין תוצאות עדיין. אל תצפו להרוויח 5 ספרות בחודש בשנה הראשונה, זה לא עובד, דברים טובים לוקחים זמן. אלו שתי מילות הקסם – התדמה וסבלנות. ובעיניי, זו הדרך היחידה לנצח את זה.

ואחרי כל זה,

יש לי גם משהו אופטימי להגיד. אם זה לא הרתיע אתכם, וקצת הבעיר לכם אש בעיניים. אם זה זורם בדם שלכם, והלב שלכם כל כך רוצה להוציא את מה שיש לכם החוצה. זה הזמן. קחו את עצמכם בידיים ותעשו את מה שאתם אוהבים. נכון, זה דורש עבודה קשה, ואתם תצטרכו הרבה סבלנות והרבה התמדה, אבל אין תחושת סיפוק גדולה מזו אחרי שהצלחתם.

מאמינה בכם.

ומבטיחה שאחרי שהורדתי המורל, שבוע הבא יעלו טיפים לאיך מתחילים בכלל.

כל שאלה שיש לכם, מוזמנים לכתוב לי כאן למטה ואענה בשמחה.

כל אהבתי.

157 צפיות0 תגובות
0