top of page

איך בונים מותג ? | חלק 5 | אינסטגרם

אני חושבת שזה יהיה הבלוג הכי נקרא פה כי אינסטגרם תמיד מעניין את כולם ולא תמיד יודעים להתעסק איתו. אני לא יעשה את זה ארוך מדיי אבל אשתדל לתת לכם טיפים מהעשייה שלי בפלטפורמה הזאת וקצת מהידע שצברתי.

אקדים ואומר שאני מדברת על אינסטגרם לבעלי עסקים, אבל אני חושבת שזה מתאים לכל אחד שרוצה לגדול ברשת. אם את בלוגרית, בעלת עסק או כל נותנת שירות.

הכללים בעיניי הם הדרך לגדול :

1. אותנטיות : בטוחה ששמעתם את זה בכל מקום אפשרי אבל אותנטיות זה שם המשחק. תביאו את עצמכם, בפשטות, אל תשחקו אותה, אל תנסו להיות משהו שאתם לא. תראו את האמת שלכם, תדברו אותה, תכתבו אותה, תשירו אותה, תהיו אתם. ככה, פשוט. זה עובד.


2. לא קשור לגדילה בעסק, אבל חשוב לי להגיד :

תבחרו מה לחשוף. זה שאתם לא עולים בוכים לסטורי לא אומר שאתם לא בוכים או שאתם לא אותנטיים, זה רק אומר שבחרתם שלא. תזכרו שרשת חברתית זה מקום שפתוח לכולם, ואתם פתוחים לביקורת של אנשים שלא באמת מכירים אתכם. תחשבו על התוכן שלכם, מה אתם רוצים שיכירו ? לא חייב להכיר ולדעת הכל.


3. האם התוכן שלכם משרת אתכם ? זה יפה שאתם מעלים כל יום סטורי, אבל אם זה הכוס קפה שלכם, לא קידמתם את העסק שלכם. זה לא שאני אומרת שאי אפשר להעלות כוסות קפה, אבל תעלו גם ערך מוסף לעוקבים שלכם, משהו שקשור במוצר או השירות שלכם וככה תשאירו אותם אצלכם. אנחנו רוצים לתרום להם ולגרום להם להישאר ולא לשעמם אותם בשגרת יומיום שלא נוגעת בהם.


4. עקביות. תוכן זה דבר שצריך לעלות כל הזמן. אל תוותרו על ימים, אם דיברנו בבלוג הקודם על תוכנית שיווק אז זה בדיוק זה. מה עולה ? מתי עולה ? כדי לבנות את העסק / את עצמכם בצורה נכונה את צריכים להיות על זה. בגלל זה כל כך חשוב תוכנית, אנחנו לא רוצים לשבת כל יום ולחשוב מה עולה, אנחנו צריכים לדעת מה עולה מראש. בגלל זה צריך להקדיש זמן לחשיבה.


5. יש שיחלקו עליי בנושא הזה אבל – תראו מי אתם. תביאו את עצמכם. תעלו לדבר בסטורי, אנשים לא קונים מוצר, אנשים קונים לב. איפה הלב שלכם ? שם הלקוחות שלכם יהיו.


6. מקוריות. תחשבו אחרת מכולם. תצאו מחוץ לקופסא. תביאו משהו אחר. זה ימשוך אליכם אנשים שרואים כל יום אותו דבר. תעניינו, תרגשו, תשתפו, תהיו.


7. שיתופי פעולה : יש הרבה להגיד על זה אבל אנשים עם הרבה עוקבים ברשת תמיד יגדילו את החשיפה שלכם. מה שמביא ליותר עוקבים ולקוחות. דבר חשוב מאד : צריך לראות שהשת״פ משרת את העסק שלכם וקשור אליו. לדוג׳ : לי הציעו לעשות הגרלה עם אחד המפורסמים הכי גדולים שיש לו מאות אלפי עוקבים אבל הוא גבר שלא קשור למותג שלי, לעדינות ולנשיות שלו בשום צורה. זה מקדם אותי ? לא. אז לא. תחשבו מה מדויק לכם.


8. פיד : מי שנכנס לכם לקיר צריך לדעת מי אתם / מה המוצר שאתם משווקים. אין מצב שצריך לחפש יותר מדיי כי אתם תאבדו את הלקוחות שלכם. המוצר צריך להיות בפרונט .


9. סטורי : איך אני מתה על הסטורי. הדרך הכי כיפית להופיע ברשת החברתית, קליל, בלי עריכות, נגיש, פרקטי. חשוב להיות עקביים ומעניינים. זה גם הדרך לבעלי עסקים להביא את עצמם לפרונט.

תשקיעו בזה, זה עושה פלאים.


10. ממומן : כדי להגדיל חשיפה צריך לשלם כסף. אם אתם לא יודעים להתעסק בזה, יש אנשים ובעלי מקצוע שעושים רק את זה. לא תמיד צריך לשלם הרבה, אבל כדי להגדיל קהל באופן שותף להשקיע בזה.


11. שיתוף. תהיו בקשר עם העוקבים שלכם ! תענו להם להודעות, תעשו להם סקרים, תדעו מה הם אוהבים. תכבדו את מי שבוחר להיות חלק מהמסע שלכם. לא צריך לחשוב רק על איך מביאים עוד עוקבים, צריך לחשוב על איך אנחנו משמרים את העוקבים שלנו.


12. תעשו כיף ! רשת חברתית זה דבר שכיף בו. תהנו מזה, תגלו איך אתם אוהבים את היצירה שלכם ברשת. לא חשוב מה אומרים לכם, תהיו אתם. וזהו, זאת חגיגה אחת גדולה של אנשים שרוצים רק טוב !

דבר אחרון :

רשת חברתית דורשת השקעה ואנרגיה. אתם צריכים להיות על זה. מדויקים. מבוררים. ולדעת שדרך זה אתם יכולים לגדול !

הייתי צריכה להעלות עוד בלוג על איך מביאים לקוחות, אבל נראלי שנגענו בזה קצת פה, וגם, כשהתיישבתי לכתוב הבנתי שכל עסק דורש טכניקה ואסטרטגיה אחרת, אז נראךי שזה לא רלוונטי לבלוג אחד ולכן נוותר.

אז אחרי כל זה,

צאו לדרך ! בלי לפחד.

תהנו, תחדשו, תחלמו, תגדלו, תהיו הכי טובים שאפשר !

סומכת עליכם !

פה לכל שאלה, שיראל.

194 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

עסק שלא משקיע בשיווק הוא עסק שלא יצליח להתקדם ולגדול. זה תורה שלימה ואפשר לדבר עליה ימים ולילות, אבל ננסה לגעת על קצה המזלג ברשתות חברתיות ואם אני מביא את עצמי לפרונט או לא. יש 2 משפטי מפתח שצריכים לה

הרבה שנים התנהלתי בעולם במחשבה שהכל צריך להיות מדוייק ושלם. כל דבר שעשיתי ויצא תחת ידיי לקח לי המון זמן כי משהו לא ישב לי בדיוק. זה יכול להיות מילה בפוסט, צבעוניות של מיתוג או מדבקה שסוגרת את האריזה.

היוש, ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי, והיום, אנחנו הולכים לדבר על - להבין במה אני פחות טוב. זה נשמע לא מהותי, ואולי קצת שולי לרגעים אבל אני פה כדי להסביר כמה זה חשוב. דמיינו סיטואציה רגע, אם יש לכם כבר ע

bottom of page